Ve dnech 29. - 31.5. neodesíláme e-shopové objednávky z důvodu dovolené. Showroom ve Vlašimi je otevřený.

Jakou vybrat výbavičku pro miminko?

 

 
 
 
 
Gratuluji maminko ! ♥
 
 

Pro někoho překvapením, pro někoho zase dlouhá cesta, která nemusela být jednoduchá a pro někoho zaskočením, na které si stále ještě zvyká.

 Pro všechny to je ale dar. Dar nového života a já Vám maminko ze srdce gratuluji! ♥

 Nosíte pod srdcem kus Vás, těšíte se a zároveň se Vám honí hlavou, co vše budete pro miminko potřebovat... Bojíte se, abyste měla pro miminko vše, ale zároveň ať nemáte spousty zbytečností... Chápu a moc ráda Vám s tím pomůžu a poradím. ♥

 

Ještě před tím, než se budeme soustředit jen na miminko, doporučuji myslet hlavně na sebe. ♥

 Spánek s rostoucím bříškem nemusí už být tak příjemný.. Proto je náš kojící/těhotenský polštář skvělý, jako úleva pro kyčle a záda. Spánek s polštářem pak bude o mnoho příjemnější, pohodlnější a hlavně kvalitněší.

 Později bude kojící polštář skvělý pomocník pro pohodlné kojení miminka a odpočinek maminky.

 Jakmile miminko povyroste, můžete kojící polštář využít také jako podporu pro sezení miminka :).

 

 

Prostěradlo do postýlky

 

Základem každé postýlky je určitě kvalitní prostěradlo.

 Prostěradla doporučuji mít ve vybavičce minimálně dvě. Pokud se rozhodnete pro prostěradlo ve hřejivém materiálu jako je například minky, nebo sametový velvet, doporučuji u druhého prostěradla zvolit některý z bavlněných materiálů pro teplejší období. (vaflovina, bavlna, mušelín).

 Prostěradlo vám ušijeme v jakémkoli rozměru a tvaru. :)

 

Péřová zavinovačka

 Jednou z hlavních věcí ve výbavičce, je určitě kvalitní a pohodlná zavinovačka pro miminko.

Za mě, je tou nejlepší volbou určitě ta péřová. Už napohled je vidět, jak moc příjemná, měkká a pohodlná je, krásně se přizpůsobí tělu miminka a navíc má skvělé termoregulační schopnosti. Tudíž se nemusíte bát používat péřovou zavinovačku i v létě. Miminka je opravdu milují, krásně se v nich chovají a navíc se dají použít na několik způsobů.

 Šijeme je ve dvou velikostech a to 80x80 cm, nebo 90x90 cm. Tou nejčastější variantou je 80x80 cm, do které miminko zavinete do cca třech měsíců. Později lze využít jako podložka do kočárku, hnízdečko, nebo jako peřinka.

 

 

Hnízdečko

 

Jako další, skvělý pomocník je hnízdečko pro miminko. Svým stísněným prostorem připomíná prostor u maminky v bříšku a proto se miminka cítí bezpečně a spokojeně. Hnízdečko lze také využít kdekoliv doma, nebo i na cestách, jako bezpečný prostor, ze kterého miminko nevypadne. Do hnízdeček šijeme i pratelné vložky, které slouží jako ochrana před nehodami.

 

Stabilizační polštářek

 

Na zafixování hlavičky doporučuji stabilizační polštářek, který brání zploštění hlavičky a navíc krásně drží hlavičku tak, aby nepadala do stran.

Stabilizační polštářek můžete využívat jak v hnízdečku, tak i v kočárku, nebo v autosedačce. 

 

 

Dečka pro miminko

 

Určitě doporučuji mít ve výbavičce pro miminko minimálně dvě dečky. Jednu teplejší a jednu lehčí.

 Ať už doma, v kočárku, kdekoliv mimo domov, nebo na cestách, budete přikrývku potřebovat. Nikdy nevíte, kdy se ochladí, změní počasí, nebo se jen miminku prostě udělá zima. Vždy je potřeba mít dečku po ruce.

 Miminkovské dečky šijeme slabé bez zateplení, teplejší se slabou vrstvou vatelínu uvnitř, nebo s beránkem.

 

 

Mantinely

 

Mantinel do postýlky není věc, kterou budete akutně potřebovat hned, po příjezdu z porodnice. Je potřeba až v době, kdy miminko při spánku cestuje po postýlce a vzniká nebezpečí poranění o šprušle postýlky. Většina maminek chce ale mít postýlku sladěnou už od začátku. Postýlka pak působí útulněji a vyladěně do posledního detailu :).

Nezbytným doplňkem je určitě zásoba bavlněných plenek. Ty naše jsou z mušelínu. Jsou krásně jemné, lehké, vzdušné a příjemné na dotek. Dají se využít na několik způsobů. Doporučuji mít v zásobě minimálně 5-10 kusů.

Do postýlek a dětských pokojíčků šijeme i spousty doplňků, které vytvoří pokojíček útulnějším, praktickým a krásně sladěným dojmem.

Inspirovat se můžete u mně na instagramu, nebo v kategorii “inspirace”.

 

 

Maminky, doufám, že vám můj seznam pomohl. Kdybyste potřebovaly s čímkoli poradit, neváhejte se na mě obrátit, moc ráda se vším poradím a případně pomůžu s laděním kombinace.

Spojit se se mnou můžete na instagramu, facebooku, nebo tady na chatu.

 

Všechny produkty, látky a doplňky si můžete prohlédnout i u nás v showroomu ve Vlašimi.

 

Děkuji za důvěru ♥. Bára

 

Hnizdecka-od-barunky